Garantovaný obsah beta 1,3/1,6 glukanů min. 30 %
Říkáte si, že houby MycoMedica už nemůžou být kvalitnější a účinnější? Můžou.
Díky inovativnímu způsobu kombinované extrakce dokážeme z vitálních hub vytěžit ještě více účinných látek, ale přitom zachovat jejich optimální poměr. Díky tomu dokážeme razantně zvýšit podíl betaglukanů ve výsledném extraktu. A vše nově v BIO kvalitě.
Polyporus (choroš oříš, Polyporus umbellatus) je vzácná parazitická houba, která svou sílu čerpá z kořenů stromů. Obsahuje biotin, který podle ortomolekulární medicíny podporuje kvalitu a lesk vlasů.
O Polyporu
Polyporus (Polyporus umbellatus, choroš oříš) je nejen fascinující dřevokazná houba, ale také přírodní poklad plný bioaktivních složek.
Polyporus vyrůstá na bázi zdravých i poškozených listnatých stromů a získává živiny z jejich kořenů a pařezů.
Vyskytuje se v mírném pásmu Severní Ameriky, Evropy i Asie a lze ho nalézt i v České republice, zejména v Polabí, jižních Čechách a na Moravě.
Ideální doba pro sběr této houby je léto a podzim.
Historie Polyporu sahá více než 2500 let zpět, především do Asie, kde byl využíván jako léčivo při řešení otoků, odvodňování organismu a proti průjmům.
V tradiční čínské medicíně je Polyporus ceněn pro svou schopnost odvádět vlhkost (Shi) z těla, která se často kumuluje kolem kotníků, v prstech rukou či v obličeji. Stejně jako ostatní vitální houby dokáže podporovat obrannou energii Qi (Wei Qi).
Moderní věda tyto tradiční znalosti potvrzuje mnoha studiemi a pokusy, čímž podtrhuje význam Polyporu jako důležitého přírodního léčiva.
Polyporus je tedy nejen biologicky zajímavý organismus, ale také důležitý prvek tradiční medicíny s prokázanými léčivými účinky, který i nadále fascinuje vědce a léčitele po celém světě.
Stručný popis
Polyporus (Polyporus umbellatus, Grifola umbellatus, Zhu Ling, choroš oříš) patří mezi dřevokazné chorošovité houby, které můžeme najít na bazích zdravých listnatých stromů, ale také na poraněných či mrtvých stromech a pařezech. Nejčastěji napadá duby, habry a buku. Plodnice Polyporu vyrůstá z třeně, který odstupuje od stromu a větví se na další "malé houbové nožky". Na nich jsou pak drobné, pravidelné a dovnitř vmáčklé kloboučky, vytváří tak jakýsi trs. Díky tomu může mít celá plodnice i více než 50 cm v průměru. Polyporus rostě v mírném pásmu, tj. v Severní Americe, Evropě i Asii. Je možné jej najít i v u nás, a to hlavně v Polabí, v jižních Čechách, na Moravě atd. Poptávka po houbě je vysoká, takže se houba pěstuje i komerčně. Vědecky zdokumentován byl Polyporus v roce 1801, kdy jej Ch. H. Persoon nazval Bolletus umbellatus. Až v toce 1821 byl Polyporus zařazen do rodu Polyporus, a to švédských mykologem E. M. Friesem. Polyporus byl však znám již dlouho předtím. A to hlavně v Asii, kde jsou o něm zmínky již před 2500 lety. V té době byl využíván i v medicíně, což je popsáno i ve spisech pocházejících z období dynastie Han i "herbářích" (ShenNongBenCaoJing, ZhongHuaBenCao, BenCao Gang Mu).
Dovolujeme si vás informovat, že na našem webu již nemůže dále uvádět tvrzení, která by mohla vzbudit dojem jakéhokoliv léčebného účinku bylin či hub. Současná legislativa EU toto zakazuje. I přesto, že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a je vyzkoušená na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani účinky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme ale ve zdravý rozum našich zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu. Hodnotné informace jsou třeba na stránkách www.tcmencyklopedie.cz.