OMEGA obsahuje tyto důležité látky
Konopný olej
Konopný za studena lisovaný olej, který pochází z konopných semen. Obsahuje esenciální nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6 v ideálním poměru 1:3. Tyto kyseliny jsou nezbytné pro funkci našeho organismu a slouží jako základní stavební kameny pro tvorbu endokanabinoidů. Tyto nenasycené mastné kyseliny si lidské tělo neumí vyrobit, proto je nutné je doplňovat pomocí stravy či suplementace. Konopný olej má protizánětlivý faktor, udržuje normální hladinu glukózy v krvi, normální činnost kardiovaskulárního systému – hladina cholesterolu a přirozenou obranyschopnost.
Konopný olej je také významným zdrojem polyfenolů, což jsou látky běžně obsažené v rostlinách a plodech, které často mají výrazné antioxidační, antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Tyto látky hrají klíčovou roli pro správnou biologickou dostupnost nenasycených mastných kyselin.
Olej z vlašských ořechů
Za studena lisovaný olej z vlašských ořechů má pozitivní vliv na lidský organismus. Podporuje normální činnost nervové soustavy, paměť a koncentraci. Udržuje hladinu lipidů a metabolismus lipidů. Je významným antioxidantem a podporuje přirozenou obranyschopnost.
Olej z Kamejky rolní
Olej je známý tím, že je bohatý na esenciální omega-3 mastné kyseliny alfa-linolenové kyseliny (ALA), obsahuje také velmi vysoké množství kyseliny stearidonové (SDA). SDA – méně známou omega-3 mastnou kyselinu – najdete v menším množství i v dalších veganských základních potravinách, jako je olej z konopných semínek a spirulina. Olej dále obsahuje vysoký podíl kyseliny gama-linolenové (GLA), která také patří mezi vzácné mastné kyseliny.
To je důvod, proč odborníci na výživu obvykle doporučují, abyste dávku těchto Omega 3 mastných kyselin získali z jiných zdrojů, jako jsou určité druhy ryb (např. losos, sledi a ústřice) nebo doplněk DHA. To má ovšem i svá rizika. Rybí olej často není dostatečně kvalitní a bohatý na složky. Receptura s obsahem kamejkového oleje je tedy biologicky dostupnějším zdrojem omega-3 než tradiční rostlinné produkty.
Astaxantin
Přírodní nejsilnější antioxidant, který je 6000x silnější než vitamín C. Je produkovaný mikrořasou Haematococcus pluvialis.
Po vystavení škodlivým vnějším vlivům nezůstává naše tělo bez následků. Generují volné radikály, které vedou až k poškození DNA. Antioxidant Astaxanthin je ve zhášení volných radikálů výjimečně efektivní a v tomto doplňku stravy je obsažen 8mg v denní dávce.
Antioxidanty pomáhají odbourávat volné radikály, které způsobují oxidační stres. Tím chrání tělesné buňky, tkáně a orgány. Astaxanthin se řadí do skupiny karotenoidů.
DALŠÍ BENEFITY
- Pomáhá zvyšovat kvalitu života.
- Napomáhá k odeznění únavy po sportovním výkonu.
- Chrání před škodlivým UV zářením a spálením od slunce. Urychluje hojení po poškození slunečním zářením.
- Mírní známky stárnutí a pomáhá zvyšovat odolnost organismu.
Vitamin D3 vegan
Vitamin D3, známý také pod názvem cholekalciferol, je extrahován z boreálního lišejníku a patří k vitamínům rozpustným v tuku. Je nezbytný pro lidské tělo, neboť umožňuje lépe vstřebávat a využívat vápník, který má velký význam pro kosti a zuby. Přispívá k normální činnosti svalů, imunitního systému a podílí se na dělení buněk.
Vitamin K2
Vitamin K2 patří k vitamínům rozpustným v tucích. Zajišťuje ukládání vápníku v kostech a v zubech. Označení MK7-vitamin K2 jako MK-7 transportuje více vápníku do kostí než vitamín K2 než MK-4.
Synergie D3 a K2
Vitamíny D3 a K2 se navzájem doplňují. Vitamin K2 řídí vstřebávání vitamínu D. Samostatné užívání vitamínu D3 nebo vitamínu K2 nebude nikdy tak účinné jako vzájemná kombinace těchto vitamínů.
Vitamin E
Esenciální vitamín E je antioxidant, který chrání buňky před oxidačním stresem. Má mnohočetné působení, lidské tělo si ho však nedokáže vyrobit, proto vitamín E musíme přijímat v potravě.