Garantovaný obsah beta 1,3/1,6 glukanů min. 35 %
Říkáte si, že houby MycoMedica už nemůžou být kvalitnější a účinnější? Můžou.
Díky inovativnímu způsobu kombinované extrakce dokážeme z vitálních hub vytěžit ještě více účinných látek, ale přitom zachovat jejich optimální poměr. Díky tomu dokážeme razantně zvýšit podíl betaglukanů ve výsledném extraktu. A vše nově v BIO kvalitě.
Maitake (trsnatec lupenitý, Grifola frondosa) je v tradiční čínské medicíně využívána pro její schopnost pročišťovat organismus a harmonizovat metabolismus.
O Maitake
Maitake (trsnatec lupenitý, Grifola frondosa) patří mezi dřevokazné houby s fascinujícími vlastnostmi. Tato houba se nejčastěji vyskytuje u kořenů živých dubů a dalších stromů s tvrdým dřevem.
Maitake je nejznámější v Asii, kde je po tisíce let ceněna nejen jako chutná ingredience v kuchyni, ale také pro své léčebné účinky.
Historické prameny vysvětlují, proč se jí říká "tančící houba" – houbaři totiž doslova tančili radostí, když tuto houbu nalezli.
Maitake obsahuje mnoho biologicky aktivních látek, včetně betaglukanů, glykoproteinů, kyseliny grifolové a aminokyselin.
Z pohledu čínské medicíny podporuje střed, posiluje Pi (Slezinu) a Wei (Žaludek), což pomáhá pročišťovat organismus a harmonizovat metabolismus. Někdy se jí také říká "preventivní houba pro stáří" pro její blahodárné účinky na zdraví.
Maitake je tedy nejen kulinářským skvostem, ale i cenným prostředkem tradiční medicíny, který si získal obdiv a respekt po celém světě.
Stručný popis
Maitake (Grifola frondosa, trsnatec lupenitý, Hui Shu Hua, Hen of the Woods) patří mezi dřevokazné houby. Jedná se o houby jedlé a velmi chutné. V přírodě je možné je najít již zřídka, ale jejich životním prostředím jsou oblasti na severní polokouli. Plodnice Maitake jsou jednoleté a jak již český název napovídá, vytvářejí velké trsy, ty mohou vážit i desítky kilogramů. Nacházejí se u bází kmenů a kořenů listnatých stromů. Jejich sběr probíhá na podzim, nejčastěji v září a říjnu. Maitake je bezesporu nejznámější hlavně v Asii, kde je využívána při přípravě pokrmů. Historické prameny vysvětlují, proč se jí také říká tančící houba (překlad z japonštiny), bylo totiž velkým štěstím tuto houbu najít a "houbaři" doslova tančili radostí nad svým "úlovkem". Tradiční čínská medicína využívá účinky Maitake velmi dlouhou dobu. Je popsána v pramenech z doby dynastie Han (206–210 n.l.), je také v "čínském herbáři" Shen Nong Ben Cao Jing. Od cca 80 let minulého století je Maitake pěstována taé uměle, komerčně.
Dovolujeme si vás informovat, že na našem webu již nemůže dále uvádět tvrzení, která by mohla vzbudit dojem jakéhokoliv léčebného účinku bylin či hub. Současná legislativa EU toto zakazuje. I přesto, že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a je vyzkoušená na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani účinky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme ale ve zdravý rozum našich zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu. Hodnotné informace jsou třeba na stránkách www.tcmencyklopedie.cz.