Garantovaný obsah beta 1,3/1,6 glukanů min. 30 %
Říkáte si, že houby MycoMedica už nemůžou být kvalitnější a účinnější? Můžou.
Díky inovativnímu způsobu kombinované extrakce dokážeme z vitálních hub vytěžit ještě více účinných látek, ale přitom zachovat jejich optimální poměr. Díky tomu dokážeme razantně zvýšit podíl betaglukanů ve výsledném extraktu. A vše nově v BIO kvalitě.
Coprinus (hnojník obecný, Coprinus comatus) obsahuje vyvážený komplex beta glukanů, vitamínů, minerálních látek a stopových prvků. Najdeme v něm také všechny esenciální aminokyseliny, které člověk potřebuje.
O Coprinu
Coprinus (hnojník obecný, Coprinus comatus) je fascinující houba, která přináší nejen kulinářský zážitek, ale i zajímavý biologický příběh.
Tato houba roste od léta do podzimu na otevřených prostranstvích, jako jsou louky, okraje lesů a zahrady.
Tato houba, stejně jako mnoho jiných léčivých hub, má řadu zdravotních přínosů, které vyplývají z jejího složení, bohatého na vitamíny, minerály a stopové prvky.
Coprinus je ceněný nejen v gastronomii, ale i v evropské mykoterapii a tradiční čínské medicíně. Obsahuje vysoké množství vitamínů, minerálů a esenciálních aminokyselin, které jsou nezbytné pro lidské zdraví.
V tradiční čínské medicíně je považován za houba posilující Wei Qi Yin (energii a Yin systému Žaludku), což znamená, že svlažuje a vyživuje žaludek.
Coprinus je houba, která zaujme svou jedinečností a širokou škálou využití. Ať už jste milovníkem přírody, houbařem nebo zájemcem o zdravý životní styl, tato houba vám může nabídnout mnoho zajímavého.
Stručný popis
Coprinus (Coprinus comatus) je houba, která roste od léta do podzimu, a to hlavně na otevřených místech, tj. loukách, okrajích lesů, zahradách… upřednostňuje půdu, která je bohatá na dusík. Osídluje oblasti severní polokoule, hlavně pak Evropu a Severní Ameriku.
Coprinus je jedlý, ale konzumují se pouze mladé plodnice, které jsou bílé a uzavřené, později výrazně tmavnou a jsou méně chutné, až nepoživatelné.
Hnojník je možné pěstovat i uměle, a to i v místnostech.
Coprinus byl poprvé popsán dánským přírodovědcem O. F. Müllerinem v roce 1780. Dostal jméno Agaricus comatus, jako Coprinus comatus ho označil v roce 1797 Ch. H. Persoon.
Dovolujeme si vás informovat, že na našem webu již nemůže dále uvádět tvrzení, která by mohla vzbudit dojem jakéhokoliv léčebného účinku bylin či hub. Současná legislativa EU toto zakazuje. I přesto, že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a je vyzkoušená na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani účinky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme ale ve zdravý rozum našich zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách hledejte ve veřejně dostupných zdrojích na internetu. Hodnotné informace jsou třeba na stránkách www.tcmencyklopedie.cz.