Působí regeneračně a relaxačně na pohybový aparát. Extrakty rostlin ve spreji mají protizánětlivé, antibakteriální, antialergické a regenerační účinky na pokožku. Také působí na dermatitidy, na atopický exém, lupénku a opary. Přípravek dodává tělu řadu antioxidantů, minerálů a vitamínů. Rychle se vstřebává a zanechává příjemný nemastný pocit.
Kaštan koňský ( Aesculus hippokastanum ): je známý jako cévní tonikum a antiflogistikum. Aktivní látky z kaštanu zvyšují odolnost vlásečnic a zlepšují žilní tonus. Působí protizánětlivě a urychluje vstřebávání otoků. Je velmi účinný při léčbě křehkých vlásečnic. Látka obsažená v extraktu - aesculin - udržuje v kondici vlásečnice a zvyšuje jejich odolnost. To se využívá při léčbě křečových žil a hemoroidů. Klinické studie ukázaly, že je účinný proti tzv. těžkým nohám (noční křeče v důsledku zánětu žil). Urychluje vstřebávání podlitin a modřin. Tlumí svědění různých typů exémů. Účinný je také na boľavé klouby a artritidy. Zlepšuje průtok krve v cévách což pozastavuje srážlivost krve a působí proti vzniku trombům. Vypíná pleť a působí na pokožku jako tonikum.
Kadidlovník pilovitý ( Boswellia serrata ): vzácná vonná pryskyřice, kadidlo se získává ze stormu kadidlovníku. Kadidlo bylo a stále je důležitou a nenahraditelnou součástí náboženských obřadů. Ve starém Egyptě bylo důležitou složkou při balzamování mumií. Obsahuje desítky terpenů, které mu dávají zvláštní vůni. Důležitou složkou jsou také tzv. boswelové hyseliny s protizánětlivými účinky známými již v dávnověké arabské medicíně. Extrakt z kadidlovníku má prokazatelné antivirotické (včetně retrovirů), antibakteriální a antimykotické vlastnosti. Kromě toho působí také proti artritidě a jiným zánětlivým onemocněním kloubů.
Konopí setá ( Cannabis sativa ): má pozitivní účinky na pokožku, nehty a vlasy. Pomáhá pacientům s atopickou dermatitidou či psoriázou, má protizánětlivé účinky při onemocněních kloubů a při zánětech.
Eukalyptus ( Eukalyptus regnans ) kromě toho, že eukalyptus příznivě působí na dýchání, napomáhá i hojení ran, podporuje koncentraci, působí proti migréně a nespavosti. Má protizánětlivé a dezinfekční vlastnosti. Čistí vzduch. Má repelentní účinky proti hmyzu a je aktivní součástí repelentních přípravků proti komárům. Tlumí pocit bolesti.
Rozmarýn lékařský ( Rosmarinus officinalis ) v lidovém léčitelství ale i ve farmaceutickém průmyslu se používá jako prostředek, který zvyšuje prokrvení a utišuje bolesti, zejména svalové, kloubní a nervové, odstraňuje také pocit chladu v končastinách. Při použití zvenčí čistí pleť, odstraňuje ekzémy, hojí rány. Má ostrou kafrovou chuť a silnou aromatickou vůni.
Kostival lékařský ( Symphitum officinale ): Kostival působí jako protizánětlivý, regenerační a ochranný prostředek. Používá se zejména zvanka k hojení ran a regeneraci tkání. V lidovém léčitelství se kořen kostivalu používal ve formě obkladů zejména při zlomeninách, a při všech poškozeních a bolestech kostí, svalů, kloubů a jejich pouzder, jakož i při zánětech, špatně se hojících ran a při podvrtnutích.
Kafr: stimuluje nervová zakončení senzitivně na chlad a teplo tak, že působí chladivě při jemné aplikaci a hřejivě při dlouhodobější a silnější aplikaci. To způsobuje lokální anastézu - znecitlivění a utlumení bolesti. Má antimikrobiální vlastnosti. Ajurvédská medicína jej využívá jako součást čajových směsí s protizánětlivým účinkem ak tlumení pocitů zvýšené teploty. Kafr byl součástí linktury paregoric (opiově kafrová tinktura), která byla vyvinuta v 18 století a byla následujících několik století nejčastěji používaným léčivem proti průjmu, proti kašli, k nachlazení, k uklidnění, k čištění zubů, atd. Její užívání skončilo s nástupem regulace opia ve 20 století.
Mentol: používá se v mnoha produktech a to z mnoha příčin. Například k úlevě od bolesti v krku, ošetření ústní dutiny, proti kašli, k úlevě od svědění, jako topické analgetikum při exemově kůže, drobných poranění ale i proti bolesti hlavy. Používá se také jako antiseptikum k ošetření ran po holení.
Pantenol : snadno proniká do pokožky, kde rychle oxiduje na kyselinu pantotenovou. Ta je velmi hygroskopická, váže na sebe vodu a tím pokožku hydratuje. Je důležitá při biosytéze koenzymu A, který hraje roli při mnoha enzymatických reakcích a při růstu buněk. Používá se v mnoha kosmetických a farmaceutických produktech, hlavně na opálenou pokožku, ale také na drobná poranění kůže nebo záněty. Redukuje svědění kůže, a záněty způsobené opálením, nebo jinými činiteli. Zlepšuje elasticitu pokožky a akceleruje hojení dorobných poranění a poškození kůže.
Doporučené použití
3 - 5 x denně stříkat na vnitřní stranu zápěstí, nebo na konkrétní postižené místo.